Ettevõte GASO omanikevahetus ei mõjuta kuidagi Latvijas Gāze kliente.

GASO ainuomanik alates 17. juulist 2023 on Eesti Gaas AS.

Latvijas Gāze juhatuse esimees Aigars Kalvītis kommenteerib: „See tehing on üks samm Latvijas Gāze strateegilisest plaanist muuta ettevõtte tegevust otstarbekamaks, keskendudes põhitegevusele, milleks on gaasi hulgi- ja jaemüük.“

GASO on ainus maagaasi jaotusvõrgu operaator Lätis, kes tagab maagaasi jaotusvõrgu turvalisuse, tehnilised teenused ja maagaasi tarbimise arvestuse. Jaotusvõrgu tegevus on ka seni olnud ettevõttest Latvijas Gāze sõltumatu, seega ei mõjuta omanikevahetus kuidagi Latvijas Gāze kliente. Klientide ettevõttega Latvijas Gāze sõlmitud maagaasi tarnimise lepingud jäävad kehtima ka edaspidi ning samuti säilib olemasolev taristu maagaasi tarnimiseks.

Müügiprotsessi käigus tuli läbida mitu etappi ja nendega seotud tegevused. Pöörduti huvitatud investorite poole, koostati ning saadeti potentsiaalsetele investoritele suunatud andme- ja teabepakett, korraldati investorite hoolsuskohustuse hindamine. Potentsiaalsetelt investoritelt pakkumuste saamise järel viidi läbi pakkumuste analüüs ning koostati ettepanek.

Olles saanud heakskiidu nii konkurentsiametilt kui ka Läti valitsuselt, anti Eesti Gaasile roheline tuli ettevõtte GASO omandamiseks. Eesti Gaasi kuulub Eesti investeerimisfirmale Infortar, mille omanikud on Eesti ettevõtjad Ain Hanschmidt, Enn Pant ja Kalev Järvelill.

Infortar tegutseb viies riigis ning ettevõtte põhitegevusalade hulka kuuluvad energeetika, kaubaveod ja kinnisvara. Infortari bilansimaht küündib 1,1 miljardi euroni. Infortari kontsernile kuulub kokku 47 ettevõtet, sealhulgas 41% Tallink Grupist, 100% Eesti Gaasist ja mitmed kinnisvaraobjektid.

Latvijas Gāze on üks Baltimaade energiamajanduse liidritest, pakkudes hetkel oma äriklientidele maagaasi hulgi- ja jaemüüki Lätis, Eestis, Leedus ja Soomes ning on end tõestanud ühe suurima ja olulisema maagaasimüüjana eraklientidele Lätis.

Iepriekšējie jaunumi

02.12.2022. | haldamine | maagaasiturg
Latvijas Gaze osaleb Balti gaasiturufoorumil

Selle aasta 30. novembril toimus 15. Balti maagaasi turu foorum, mida sel aastal korraldas Avalike teenuste reguleerimise komisjon (ATRK). Traditsioonilised piirkondlikud kohtumised toovad kokku Balti, Soome, Rootsi ja Poola energiaregulaatorid, turuosalised ja poliitikakujundajad.

Loe rohkem
16.11.2022. | haldamine
Latvijas Gāze pääses esimest korda Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna suurimate ettevõtete edetabelisse

Latvijas Gāze jõudis rahvusvahelise krediidikindlustaja Coface koostatavasse Kesk- ja Ida-Euroopa (CEE) 500 suurima ettevõtte edetabelisse, paigutudes 480. kohale.

Loe rohkem
21.06.2022. | haldamine | jätkusuutlikkus
Ettevõtet Latvijas Gāze tunnustatakse jätkusuutlikkuse indeksi kuldkategooriaga

Esimest aastat osalev ettevõte Latvijas Gāze tõendas selget arusaamist vastutustundlikust, eetilisest ja jätkusuutlikust ettevõtlusest, pälvides 2022. aasta jätkusuutlikkuse indeksi hindamisel kuldkategooria.

Loe rohkem